Czy warto montować ogrzewanie podłogowe frezowane?

Ogrzewanie podłogowe cieszy się narastającym zainteresowaniem. Ta popularność jest wynikiem korzyści, jakie wynikają z zastosowania tego rodzaju systemu grzewczego. Głównie ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu, zapewniając domownikom komfort termiczny.

W mieszkaniach z ogrzewaniem podłogowym zapewniona jest właściwa wilgotność powietrza, co prowadzi do ograniczenia rozprzestrzeniania się kurzu a także roztoczy. Rezygnując z kaloryferów, zyskujemy też ciut dodatkowej przestrzeni, co ma szczególne znaczenie w przypadku niewielkich pomieszczeń. Ciekawym wyjściem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które pozwala na szybkie zamontowanie systemu grzewczego bez prowadzenia wyrachowanych prac budowlanych.
Ogrzewanie podłogowe frezowane – co trzeba mieć świadomość tego przed montażem?
Głównie ten rodzaj ogrzewania może być stosowany w budynkach już ukończonych i zamieszkałych. Pozwala to frezowanie pod ogrzewanie podłogowe, które polega na wycinaniu około dwucentymetrowych tuneli w wylanej już posadzce. W takich rowkach umieszcza się następnie rury rozprowadzające ciepło i podłącza tak przygotowany system do kotłowni. Ogromną pozytywną właściwością tego rozwiązania jest szybkość wykonywania prac, dzięki temu, że nie trzeba skuwać całych posadzek. Co więcej, ogrzewanie podłogowe frezowane jest w pełni wydajnym i komfortowym rozstrzygnięciem. Nie trzeba się zatem obawiać, że coś po instalacji nie będzie działać prawidłowo. Prace nie powodują zabałaganienia pomieszczenia, ponieważ pył powstający w czasie frezowania jest zasysany przez specjalny odkurzacz.
Zobacz również: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

Dodaj komentarz