Hortensje – co trzeba wiedzieć?

Hortensja ogrodowa to bardzo ładny krzew ozdobny. Jest to bez wątpienia roślina bardzo dobrze znana każdemu pasjonatowi ogrodnictwa. Uprawa tej rośliny nie jest zbyt trudna, jednakże konieczne jest przestrzeganie kilku najważniejszych zasad.

Z tego względu może trafić zarówno do ogrodów osób wprawionych w pielęgnacji roślin, jak i takich, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ogrodnictwem.
Jaką odmianę hortensji wybrać do własnego ogrodu?
Wybór jest naprawdę znaczny i na pewno znajdziemy coś, co wpasuje się nasz ogród. Hortensja dębolistna to odmiana charakteryzująca się długimi liśćmi osiągającymi nawet 20 cm. Latem liście tej odmiany mają kolor zielony, natomiast jesienią zmieniają zabarwienie na czerwony i żółtawy. Tę odmianę hortensji najlepiej nasadzać na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Właśnie tam ta odmiana radzi sobie najlepiej. Hortensja Bobo to coraz popularniejsza w Polsce odmiana hortensji bukietowej, którą cechują kwiatostany przypominające z wyglądu płomienie. W związku z tym trudno ją pomylić z jakimkolwiek innym kwiatem. Kwiaty na sam początek mają barwę białą, a z upływem czasu różowieją. Daje to genialny efekt, który przyciąga uwagę. Powinno się pamiętać, aby stanowisko dla tej odmiany było osłonięte od wiatru. Najczęściej jest sadzona w altankach oraz czy pergolach. Inną pobudzająca ciekawość odmiana hortensji jest Hortensja Phantom, która osiąga nawet 3 metry wysokości, w związku z tym stanowi potężny krzew, który wypełnia przestrzeń pięknymi kolorami kwiatów. Można ją przycinać i w ten sposób formować jej kształt.

Więcej informacji: Hortensja Bobo.

Dodaj komentarz