Urządzanie ogrodu – rośliny ozdobne

Własny ogród to marzenie wielu z nas. By był natomiast na prawdę ładny, powinno się wyposażyć go w odpowiednie elementy, jak także zadbać o odpowiednią oprawę z roślin ozdobnych. Jeśli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z ogrodnictwem, to wówczas najlepiej korzystać z gatunków łatwych w uprawie, które nie charakteryzują się dużymi wymaganiami, o ile chodzi o warunki glebowe oraz pielęgnację.

Jeśli jednakże jesteśmy doświadczonymi ogrodnikami i kojarzymy się na uprawie roślin, to wtedy możemy sobie pozwolić na wybór gatunków, które wymagają uwagi a także cierpliwości.
Rośliny, które niezawodnie sprawdzą się w każdym ogrodzie?
Oczywiście we wszystkich ogrodach powinny znaleźć się trawy ozdobne, które doskonale nadają się do kompozycji rabatowych. Na szczęście ogromna różnorodność daje możliwość wybrać gatunek dobry do naszego ogrodu, czyli warunków glebowych a także aranżacji. Świetnie wygląda oraz kontroluje się w różnych ustaleniach Kostrzewa Sina. Jest to trawa o niebiesko-zielonych liściach, które tworzą kępy. Trzeba do roślin niewielkich, dorasta do około 30 cm. Nie zmienia to jednak faktu, że wygląda bardzo efektownie. Bez wątpienia jak znacząca większość traw ma niewielkie oczekiwania, jeżeli chodzi o uprawę. Inną rośliną, która powinna wyszukać się w ogrodzie, jest całą pewnością hortensja. Do wyboru mamy sporo różnych gatunków, na przykład Hortensja Red Baron, która osiąga imponujące rozmiary, dorasta nawet do półtora metra wysokości. Innym ciekawym gatunkiem Hortensja pnąca, która dobrze radzi sobie wręcz w pełnym zacienieniu.

Warto zobaczyć: Hortensja Hot Red.

Dodaj komentarz