Biuro aktuarialne – oferta

O ile w naszej firmie toczy się przykładowo proces upadłościowy układowy czy też likwidacyjny, to ze stuprocentową pewnością warto odezwać się do biura finansowo aktuarialnego, które oferują usługi tj. wycena przedsiębiorstwa. Warto dodać o tym, że takie wyceny wykonywane są przez profesjonalistów, a więc doświadczonych aktuariuszy, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę jak również kompetencje w głównej mierze z zakresu finansów oraz ekonomii i ubezpieczeń.
Usługi aktuariuszy – co warto wiedzieć na ich temat?
Przede wszystkim aktuariusze wykonują wyceny a także opracowują raporty na zlecenie różnorakich podmiotów gospodarczych a więc na przykład takich jak spółki czy też firmy reprezentujące różnorodne profile działalności.

Warto mieć na uwadze o tym, że wycena firmy może dotyczyć całości przedsiębiorstwa lub też zintegrowanej części. Warto zdawać sobie sprawę też o tym, że taką wycenę musimy zlecić w określonych sytuacjach, które dotyczą nie tylko i wyłącznie toczącego się procesu likwidacyjnego czy też upadłościowego, niemniej jednak również procesu cywilnoprawnego czy też zamysłów związanych ze sprzedażą firmy. Warto pamiętać też o tym, że dotyczy takich sytuacji jak fuzja czy też podział przedsiębiorstwa. Warto dodać o tym, że wycena aktuarialna dotyczy też rezerw zastosowanych w głównej mierze na świadczenia dla pracowników przedsiębiorstwa. Do takich świadczeń możemy zaliczyć w głównej mierze świadczenia medyczne, niemniej jednak też odprawy pośmiertne nagrody jubileuszowe czy także odprawy emerytalne oraz rentowe. Takiej firmy świadczą też usługi na rzecz sądów między innymi wykonując wyceny wartości majątku.

Zobacz więcej: wycena aktuarialna.

Dodaj komentarz