Termowizja dronem

Jeśli jesteśmy odpowiedzialni za stan techniczny obiektu lub instalacji, przykładowo sieci ciepłowniczej, to wówczas warto skorzystać z usług fachowych firm, które oferują inspekcje lotnicze realizowane za pomocą bezzałogowych statków powietrznych, czyli popularnych dronów. Inspekcja sieci ciepłowniczych dronem to sposób bezpieczny, ale również pozwalający na zbieranie precyzyjnych danych, które następnie służą do opracowania raportów.
Inspekcja lotnicza – na co zwrócić uwagę?
Usługi lotnicze dronem są realizowane przez doświadczonych a także przeszkolonych pilotów, którzy mają do dyspozycji jedynie profesjonalne bezzałogowe statki powietrzne, które reprezentują wysoką klasę, ponieważ w głównej mierze wyposażone są w specjalne systemy minimalizujące ryzyko awarii w trakcie lotu.

Takie drony wykorzystywane są do różnych celi, za ich pomocą sprawdza się np jakość powietrza, a wówczas takie drony wyposażone są w specjalne urządzenia, które zbierają dane dotyczące stanu powietrza, a zatem między innymi wykonują pomiary stężenia określonych gazów w powietrzu. Takie lotnicze inspekcje stanu powietrza są ważnym elementem monitorowania czystości powietrza, a zatem też wdrażania polityki przeciwsmogowej przez różnorodne rejony. Termowizja do drona to z kolei usługa, w której używa się drony wyposażone w specjalistyczne kamery termowizyjne, które posiadają matryce o wysokiej rozdzielczości, co daje możliwość na zbieranie bardzo dokładnych danych dotyczących różnorakich obiektów, a więc na przykład obiektów przemysłowych, jak również paneli fotowoltaicznych.

Warto sprawdzić: Przeglądy gwarancyjne fotowoltaiki.

Dodaj komentarz