Blog o książkach

Na szczęście coraz częściej zdarza nam się sięgać po książkę zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Problem stanowi jednak ogromny wybór! Gdy wybieramy się do księgarni, przeważnie nie mamy aż tyle czasu, ażeby zaznajomić się z każdą pozycją. Kryminały, biografie, poradniki, literatura fantastyczna i wiele, wiele innych rodzajów książek, sprawia, że czujemy się zagubienie.

W takim razie pojawia się pytanie, gdzie poszukiwać wskazówek i popularnych pozycji? Skąd czerpać inspirację?
Na przełomie ostatnich lat rozwinęło się niezwykle i w zaskakującym tempie środowisko bloggerów. Fakt, strony najczęściej mają charakter poradników kosmetycznych albo charakter o tematyce life style, jednak jest także dużo osób, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach. Blog internetowy literacki to miejsce, gdzie możemy znaleźć faktycznie dużo informacji z zakresu nowości , a ponadto polecanych pozycji. Co istotne autorzy zamieszczają także recenzje książek, więc dzięki temu mamy przynajmniej jakiś podgląd na dzisiejsze propozycje wydawców.
Jak znaleźć blog tematyczny?
Najprościej będzie wpisać odpowiednią słowo w wyszukiwarkę. Coraz częściej autorzy popularnych blogów, działają w mediach społecznościowych, za pomocą odpowiednich hasztagów możemy znaleźć prawdziwe perełki! Sprawdź tylko, czy konkretny autor, ażeby na pewno monitoruje bieżący świat księgarni i podsuwa Ci nowej propozycje. Możesz poszukać także blogów dostosowanych pod określony gatunek książek, jednakże autorów stron w tych dziedzinach jest niewielu. Miłego czytania!
Zobacz więcej: Ursula K. Le Guin.

Dodaj komentarz