Kancelaria adwokacka – jakie usługi świadczy?

Kancelarie adwokackie świadczącą kompleksowe oraz profesjonalne usługi w zakresie różnorakich dziedzin prawa, między innymi prawa gospodarczego oraz podatkowego. O ile więc mamy wątpliwości natury prawnej, warto zwrócić się do adwokata o pomoc.
Kancelaria adwokacka – na jaką pomoc możemy liczyć?
Przede wszystkim trzeba wyraźnie podkreślić, że adwokaci udzielają pomocy prawnej zarówno klientom prywatnym, jak również biznesowym, czyli przedsiębiorstwom oraz spółkom.

Jest to między innymi obsługa prawna dotycząca analizy a także weryfikacji dokumentacji firmowej. A przy tym, adwokaci odpowiadają również za zakładanie spółek poznań. Warto zdawać sobie sprawę, że fachowa pomoc prawna jest też niezbędna w procesie upadłościowym firmy, jak także przy upadłości konsumenckiej. Kancelarie adwokackie reprezentują swoich klientów przed urzędami, jak też sądami wszystkich instancji. W związku z tym występują w imieniu klienta też przed urzędem skarbowym. Ponadto, adwokaci, którzy specjalizują się w niemalże podatkowym, oferują nie tylko i wyłącznie doradztwo, ale również występowanie w konkretnych sprawach podatkowych, między innymi takich jak ulga ip box. Jest to preferencja podatkowa, która pojawiła się w przepisach podatkowych 1 stycznia 2019 roku. W myśl jej zapisów w przypadku działalności badawczej i rozwojowej można ubiegać się o preferencyjne warunki podatkowe, czyli 5% podatku dochodowego. Trzeba jednak pamiętać, że ulga ipbox obłożona jest wieloma warunkami, dlatego warto skorzystać z fachowej pomocy prawnej.

Więcej informacji na stronie: umowa spółki.

Dodaj komentarz