Lakier na szkło

Przyszłościowe wnętrza, nie stanowią już jedynie przestrzeń do mieszkania czy wypoczynku,niemniej jednak przede wszystkim, stają się wizytówką domowników. Podkreśleniu śliczna i efektywności pomieszczeń bez wątpienia służy hartowane lakierowane szkło, które oprócz walorem ładnym ma też atut odporności na zniszczenie.

Lakierowanie szkła powoduje, że tego typu produkt ozdobny, zyskuje wspaniały wygląd, który perfekcyjnie komponuje się z wystrojem nowatorskich wnętrz, a przy tym jest bardzo trwały, dzięki czemu zachowuje swoje walory przez kilka lat. W szczególności korzystnie jest zastosować szkło lakierowane hartowane w kuchni, gdzie zwykle szkodliwe dla ceramicznych płytek, działanie wysokich temperatur i wilgoci działa destrukcyjnie, o tyle na szkło nie maja te czynniki negatywnego wpływu.
Panele kuchenne lakierowane – rodzaje
Emaliowane, które powlekane są farbą ceramiczną, nieorganiczną z jednej strony, a następnie hartowane, dzięki czemu są bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych. Lacobel (kolorowe szkło lakierowane), które odróżnia się wysokim stopniem połysku, co optycznie powiększa przestrzeń. Matelac, które powlekane są lakierem matowym, nadające przestrzeni subtelnego wyglądu.. Rosnące zapotrzebowanie na szklane produkty dekoracyjne, doprowadziło do stworzenia kilku technologii uszlachetniania powierzchni: piaskowanie,wytrawianie kwasami,sitodruk. Trendy w przyszłościowym wystroju wnętrz, powodują, że szkło jest chętnie wybierane jako szczegół dekoracyjny w mieszkaniach, domach i apartamentach. Wybór adekwatnego rodzaju produktu, jest wynikiem indywidualnych wymagań i oczekiwanego efektu dekoracyjnego.
Zobacz również: hartowane lakierowane szkło.

Dodaj komentarz