Ozonowanie – usługi

Deratyzacja. Zwana całkiem inaczej odszczurzaniem, jest procesem polegającym na skutecznym pozbyciu się wszelkich gryzoni, takich jak myszy czy szczury. Deratyzacja jest zabiegiem szalenie istotnym, ponieważ ogranicza ryzyko związane z zagrożeniem biologicznym dla zdrowia ludzi.

Jak powszechnie wiadomo, gryzonie przenoszą wiele groźnych dla człowieka chorób. Przy tym niszczą nie tylko i wyłącznie plony, niemniej jednak również uszkadzają maszyny rolnicze a także różnego rodzaju instalacje. Deratyzacja bywa łączona z dezynsekcją oraz dezynfekcją.
Dezynsekcja. Pozbycie się z pomieszczenia plagi owadów to bardzo duże wyzwanie, dlatego jedynym słusznym rozstrzygnięciem jest wezwanie fachowców. Nieumiejętne podejście do tematu grozi zarobaczeniem całego mieszkania i dalszą migracją owadów. Dezynsekcję wykorzystuje się w sytuacji biegających i latających owadów, takich jak: karaluchy, pluskwy, prusaki, mrówki, mole, rybiki czy korniki. Ich niekontrolowane występowanie grozi nie tylko i wyłącznie zanieczyszczeniem żywności i szkodami materialnymi, ale również bolesnymi ukąszeniami i zagrożeniem zdrowia. Po ich profesjonalnym wytępieniu zaleca się przeprowadzić dezynfekcję.
Dezynfekcja. Fachowa dezynfekcja pomieszczeń stosowana jest w celu wyeliminowania pleśni, grzybów, szkodliwych bakterii a także patogennych mikroorganizmów będących nosicielami różnorakich chorób zakaźnych. Procedura obejmuje również niszczenie toksyn pozostających po bytowaniu szkodników, dlatego stosowana jest jako ostatni detal po wykonanej deratyzacji i dezynsekcji. Przeprowadzona przez zawodowców, jest całkowicie bezpieczna dla człowieka i zwierząt domowych, dlatego nie warto ryzykować i wykonywać jej na swoją rękę.

Sprawdź: deratyzacja Konin.

Dodaj komentarz