Wycena aktuarialna przedsiębiorstwa – usługi

Jeśli pragniemy usprawnić działanie naszego biznesu na rynku, to na 100 procent warto korzystać z pomocy profesjonalistów w zakresie finansów, którzy oferują usługi takie jak wycena firmy. Warto mieć na uwadze również o tym, że takiej wycenie podlegają instrumenty finansowe, spółki, organizacje czy te zintegrowane części firm oraz spółek.
Jakie usługi oferują aktuariusze?
Przede wszystkim należy podkreślić, że są to usługi elastycznie dopasowane do potrzeb czy też wytycznych konkretnego klienta, a zatem mogą dotyczyć zarówno wyceny finansowej, jak także rozwiązań takich jak wycena aktuarialna.

Należy też wspomnieć o tym, że wycenie podlegają wartości niematerialne oraz prawne, np tj. znak towarowy, marka, patenty czy też relacje z klientami. Aktuariusze zajmują się też wyceną świadczeń oraz rezerw użytych przykładowo na świadczenia pracownicze, przykładowo tj. emerytury, renty, odprawy pośmiertne, nagrody jubileuszowe, inne formy gratyfikacji pracowników, czy także świadczenia medyczne a także przejazdowe. Na uwagę zasługuje też fakt, że wycena przedsiębiorstwa jest potrzebna w bardzo wielu sytuacjach, przykładowo podczas transakcji kupna albo sprzedaży firmy, toczącego się procesu upadłościowego likwidacyjnego, czy także zamiarów związanych z optymalizacją podatkową firmy. Aktuariusze wykonują także modele finansowe, a zatem tworzą biznes plany, projekty restrukturyzacji czy też modernizacji w zgodzie z założeniami klienta w oparciu o dostępny budżet finansowy. Nie ulega zatem wątpliwości, że warto korzystać z pomocy fachowców w zakresie finansów.

Sprawdź tutaj: wycena spółki.

Dodaj komentarz