Jak zabezpieczyć kopie zapasowe?

Bezpieczeństwo systemów informatycznych zależne jest od kilku kluczowych czynników. Zdecydowanie jeden z najważniejszych to regularne tworzenie kopii zapasowych, jak też przechowywanie dysków twardych zawierających dane firmowe, jak także dane poufne, które nie powinny zdobyć się w niepowołane ręce.
Bezpieczeństwo danych firmowych – co należy wiedzieć?
Jeżeli pragniemy w odpowiedni sposób zadbać o dane firmowe, warto korzystać z usług fachowych firm, które zajmują się bezpiecznym przechowywaniem nośników informacji, takich jak płyty CD, DVD, dyski twarde, taśmy lto.

Powinno się podkreślić, że przechowywanie kopii zapasowych to podstawowa zasada bezpieczeństwa danych firmowych. Backup danych przechowywany jest w dwóch różnych lokalizacjach. Warto też wspomnieć, że do plików, które wymagają budowy kopii zapasowych w firmie niewątpliwie należy zaliczyć wszystkie pliki tekstowe, ale także arkusze kalkulacyjne, programy księgowe czy rozliczeniowe. Nośniki z informacjami odbierane są od klienta a także w bezpieczny sposób z użyciem specjalnych walizek transportowane do bezpiecznych zlokalizowania zapewnionych przez firmę oferującą przechowywanie kopii zapasowych. Miejsce przechowywania kopii zapasowych objęte jest całodobową ochroną, jak też monitorowane. Co za tym idzie, nie musimy przejmować się o bezpieczeństwo kopii zapasowych. Prócz tego, będziemy mogli również korzystać z usługi polegającej na archiwizacji dokumentacji papierowej, jak również przechowywaniu dokumentacji elektronicznej.

Polecamy: przechowywanie dysków twardych.

Dodaj komentarz