Inwestowanie w działania SEO

Wartościowe linki czy także spam? Chcąc wypromować własną stronę internetową bardzo w znaczącej liczbie sytuacji używa się pozycjonowanie. Sposób ten jest bardzo skuteczny i jeżeli już zostanie rewelacyjnie stworzony to na pewno umożliwi uzyskać bardzo wielu potencjalnych klientów. Natomiast bardzo istotną kwestią jest to w jaki sposób będzie realizowane SEO , a oprócz tego w jaki sposób będą zdobywane linki.

Zasadniczo najlepiej bardzo istotną różnicą jest to w jaki sposób będzie zdobywało się linki do swojej strony. Im bardziej agresywna technika zdobywania linków tym większa szansa na pozyskanie kar od google. Technologie zasadniczo dzielą się na dwie najpopularniejsze: spamowanie , a oprócz tego linkowanie przy wykorzystaniu wartościowych linków.
Wartościowe linki
Pozycjonowanie przy wykorzystaniu tej metody polega na zdobywaniu małych ilości linków pochodzących z najlepszych źródeł. Tego rodzaju źródłami mogą być na przykład najlepsze katalogi, portale tematyczne uznane na rynku czy też fora tematyczne wszelakiego rodzaju. Jednakże niestety znacząca większość pozycjonerów nie jest w stanie poradzić sobie z uzyskiwaniem tego rodzaju linków. Jednak tego rodzaju linki posiadają przewagę gdyż nie wymaganie ichniejszym wiele. Wystarczy tylko linków, ażeby pozyskać odpowiednie pozycje. W związku z tym ta metoda jest bardzo popularna w gronie wielu osób.
Spam
Jest to metoda, która polega na zdobywaniu olbrzymich ilości linków, które będą pochodziły z praktycznie dowolnego miejsca w internecie. W przypadku tego podejścia zdobywa się linki w hurcie nie patrząc na to skąd będą chodziły. Nie warto wtedy też analizować czy uzyskany link jest odpowiedni czy również raczej niskiej jakości. Bierze się wtenczas praktycznie wszystko niezależnie czy linki pochodzą z Polski, Chin czy także w całości innych krajów. Bierze się wtenczas w praktyce wszystko co jedynie się da i jest linkiem. Jednakże na nieszczęście to podejście może powodować zyskanie kar od Wyszukiwarkę.
Zobacz: strony zapleczowe.

Dodaj komentarz