Katalog stron www

Żeby dotrzeć ze własną stroną do coraz szerszej rzeszy odbiorców, warto wziąć pod uwagę kilka różnorakich rozwiązań. Jednym z najprostszych są darmowe katalogi internetowe. Można dodać do ich zasobów adres swojej strony, wraz z niedługim opisem charakteryzującym jej tematykę.

Każdy katalog witryn internetowych może rządzić się swoimi regułami, warto więc zacząć od przeczytania jego regulaminu. Niektóre wymagają zapłaty za samo podjęcie wyborów, czy przyjmą link, przy czym decyzja nie musi być pozytywna, jeżeli charakter strony nie odpowiada polityce katalogu. Zanim właściciel strony zacznie więc procedurę dodawania własnej strony do danej ewidencji, trzeba się upewnić, czy jest to na pewno bezpłatny katalog stron www. Sporo z nich daje opcję bezpłatnego wciągnięcia strony do swoich zasobów, wymaga jednak wstawienia na dodawanej stronie banera lub linku zwrotnego, informującego, że dana witryna internetowa znajduje się w jego zasobach.
Także taka opcja nie zawsze każdemu odpowiada, bo jest sprzeczna z polityką firmy albo prywatnego posiadacza tej strony. Odpowiednim wyjściem są wówczas darmowe katalogi stron bez linku zwrotnego. W tak zaistniałej okoliczności katalogi zarabiają wyłącznie na wyróżnieniach stron znajdujących się w ich zasobach.
Niektórym zależy na tym, aby każdy katalog stron www, do którego dodają swoją stronę, sam cieszył się już pewnym prestiżem i zawierał już sporo stron. Zapewnia to wg nich większą szansę na zdobycie popularności przez witryny, do których odsyła. Chodzi również o to, by strona zajmowała coraz lepsze miejsce w wyszukiwarkach internetowych. To również jedna z głównych ról, jaką spełniają katalogi seo.
Sprawdź również informacje na stronie: bezpłatny katalog stron internetowych.

Dodaj komentarz