Różne rodzaje apteczek

Apteczki pierwszej pomocy to niewielkie pojemniki, w których zazwyczaj znajduja się określone przedmioty. Najczęściej są to materiały opatrunkowe i rzeczy, które mogą przydać się przy udzielaniu pierwszej pomocy.

Każda apteczka pierwszej pomocy zawierać zatem musi bandaże i plastry. Koniecznie musi znajdować się w niej środek odkażający. W jej skład powinny także wchodzić środki przeciwbólowe. W współzależności od tego, gdzie taka apteczka się znajduje, wygląda ona przeciwnie. W samochodach apteczki pierwszej pomocy są najczęściej opracowane z plastiku albo materiału.
N placach tworzenia, gdzie apteczka także jest wymagana, najczęściej spotykana jest apteczka metalowa. Wynika to przede wszystkim z warunków, jakie na budowach panują. Apteczka musi znajdować się w takim miejscu, by dostęp do niej był jak najłatwiejszy. Jeżeli już będzie to apteczka metalowa, to będzie ona bardziej odporna na uszkodzenia. Bo o ile taka metalowa apteczka upadnie, to raczej nic się z nią nie stanie. Podobnie w sytuacji, kiedy spadnie na nią coś ciężkiego. Metalowa jest najczęściej apteczka przemysłowa. Takie po prostu są bardziej praktyczne. Każdy producent apteczek oferuje ichniejszym tak szeroki wybór, że wyszukać można apteczki na potrzeby zróżnicowanych osób czy środowisk. Bo w apteczki muszą być wyposażone wszystkie zakłady pracy i wszystkie firmy. Wymogi te regulują przepisy BHP, które w tej kwestii wyraźnie zaznaczają, że apteczki pierwszej pomocy powinny znajdować się wszędzie tam, gdzie zaistnieje możliwość ichniejszym zastosowania. Tym bardziej są konieczne tam, gdzie okoliczności pracy są niebezpieczne.
Zobacz więcej: apteczka na wyjazd.