Turystyka w naszym kraju

Częstokroć wybieramy się na zagraniczne wojaże i potem chwalimy się, czego to myśmy nie widzieli. Tymczasem są też wyjątkowo interesujące miejsca w Polsce, niektóre bardziej, a inne mniej znane. Wiele miejsc odwiedzanych jest przez turystów z zagranicy.

Dzieje się tak, ponieważ jest coraz lepsza promocja. Dzięki temu turystyka w Polsce rozwija się znakomicie. Warto korzystać i zobaczyć najciekawsze miejsca w Polsce.
Szczególnie polecamy ciekawe miejsca na weekend. Dzięki takim niezbyt długim, niemniej jednak dobrze zaplanowanym wypadom, możemy spostrzec naprawdę ciekawe zabytki, ale też miejsca ciekawe przyrodniczo. W znaczącej liczbie przypadków zapominamy, że przykładowo. mamy wspaniałe zamki w Polsce. Jednym z największych w Europie jest wszakże zamek w Malborku. Ta krzyżacka średnioweczna twierdza i dziś wzbudza zrozumiały podziw rozmachem, ale też niekonwencjonalnymi rozwiązaniami technicznymi. Inny wyjątkowy przykład zamku to podwałbrzyski Książ na Dolnym Śląsku. Budowany przez wieki stanowi dziś prawdziwą perłę architektoniczną. Do tego dochodzi niezwykła historia księżnej Daisy , a oprócz tego tajemnicze historie z czasów hitlerowskich (łącznie z poszukiwaniem tam Bursztynowej Komnaty). Kolejny zamek, który właściwie każdy Polak powinien odwiedzić, to bez wątpienia krakowski Wawel. Dobra architektura łączy się tu z prawdziwą historią polskich królów. Już wchodząc na dziedziniec Wawelu czujemy powiew wielu wieków historii.
Te trzy zamki to tylko niewielka próbka tego, co można ujrzeć w Polsce. Wystarczy tylko świetnie zaplanować weekendy, ażeby poznać miejsca całkiem nadzwyczajne.
Polecana strona: ciekawe miejsca w Polsce.

Dodaj komentarz