Odbiór UDT – na co zwrócić uwagę?

Trzeba pamiętać, że w sytuacji urządzeń dźwignicowych musimy korzystać z usług fachowych firm, które oferują kompleksowe usługi w zakresie montażu oraz konserwacji urządzeń tego typu. W związku z tym korzystając z urządzeń takich jak suwnice, żurawie, dźwigniki czy trawersy musimy zgłosić się do firmy, która posiada odpowiednie uprawnienia UDT.
Serwis a także konserwacja urządzeń dźwignicowych – co trzeba mieć świadomość tego?
Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę, że obsługa a także konserwacja urządzeń transportu bliskiego wymaga odpowiednich uprawnień, które wydawane są przez właściwy Urząd Dozoru Technicznego, czyli UDT.

Serwis urządzeń dźwignicowych Konin wykonywany jest przez pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje a także uprawnienia w zakresie kompleksowego montażu a także serwisowania urządzeń takich jak żurawie czy trawersy. Naprawy urządzeń dźwigowych Konin dotyczą zarówno urządzeń objętych gwarancją jak i pogwarancyjnych, dzięki czemu zyskujemy fachową pomoc w przypadku z każdego rodzaju sprzętu. Usługi serwisowe obejmują również przygotowanie urządzeń do okresowych obowiązkowych badań UDT. Obejmuje to w głównej mierze sporządzanie dokumentacji urządzeń, która jest poddawana weryfikacji w czasie przeglądu. Warto być świadomym, że niesprawny sprzęt nie zostanie dopuszczony do pracy. Odbiory UDT Szamotuły umożliwiają zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów użytkowanie danego sprzętu jedynie na podstawie decyzji urzędu dozoru technicznego. Procedura odbioru polega na kontroli stanu technicznego urządzenia a także zweryfikowaniu dokumentacji.

Zobacz także: Naprawy urządzeń dźwigowych Konin.

Dodaj komentarz