Rośliny, które sprawdzą się w ogrodzie

Urządzanie ogrodu to radość. Wybór pięknych roślin, które ozdobią naszą posesję, stanowi zdecydowanie jedną z najprzyjemniejszych części tej pracy. Do wyboru mamy szeroką paletę roślin ozdobnych, które ożywią i urozmaicą dosłownie najbardziej szare miejsce.

Jakie rośliny świetnie sprawdzają się w ogrodach?
To bez wątpienia uzależniony jest od tego, jaki mamy ogród, a głównie, jakie gatunki ozdobne chcemy do niego wprowadzić. Należy pamiętać, że są rośliny, które wymagają żyznej gleby oraz specjalnej pielęgnacji. Trzeba wówczas przestrzegać zasad dotyczących nawożenia, intensywności podlewania a także przycinania. Jednakże sporo roślin dobrze sobie radzi wręcz w skomplikowanych ustaleniach i na takie warto postawić, szczególnie jeżeli już mamy mało czasu albo na prawdę bardzo często wyjeżdżamy i nikt nie może zająć się ogrodem pod naszą nieobecność.
Dzwonek karpacki to roślina, które swoje naturalne stanowiska ma w Karpatach. Oznacza to, że świetnie radzi sobie w ogródkach skalnych. Tym, co ją odróżnia, są niebieskie kwiaty. Jest to bylina, która nie osiąga imponujących rozmiarów. Wymaga podstawowego nawożenia wiosną. Dobrze sobie radzi z okresowym brakiem wody, w związku z czym nadaje się na suche tarasy, murki i skalniaki. Lubi miejsce dobrze nasłonecznione, ale równocześnie chłodne. Czerwona trawa to też gatunek o niewygórowanych wymaganiach. Cechuje się wolnym przyrostem a także czerwonym zabarwieniem, które zmienia się w cyklu rocznym. Z kolei Milin amerykański to roślinna znana ze swoich kwiatów, które mają intensywną barwę a także charakterystyczny kształt trąbek.
Źródło: Czerwona trawa.

Dodaj komentarz