Jak zachęcić dziecko do wizyt u lekarza – dzielny pacjent

Najmłodsze dzieci nie preferują wizyt u lekarza i stomatologa. Istnieją jednak sposoby, ażeby zachęcić je do wizyty w gabinetach lekarskich a także dentystycznych. Takim właśnie sposobem są nagrody dla dzielnego pacjenta.

Takie rozwiązanie ze znakomitym skutkiem redukuje u dziecka strach oraz niepokój, a równocześnie pozostawia pozytywne wrażenia. Dzięki temu w późniejszym czasie dziecko bez lęku przychodzi na kolejne wizyty i już nie obawia się zabiegu czy badania.
Nagrody dzielny pacjent – co można wybrać?
Funkcje nagrody dla dzielnego pacjenta może spełniać sporo różnych przedmiotów. Są to nie tylko mini zabawki, niemniej jednak również kolorowe naklejki z postaciami z bajek, które można umieszczać na meblach lub plecaku. Równie popularny jest dyplom dzielnego pacjenta, który lekarz lub dentysta wręcza dziecku po zakończonej wizycie. Dziecko jest ten sposób docenione, a równocześnie zachęcone do przychodzenia na kolejne wizyty. Takie drobne upominki sprawiają, że dzieci z większą ochotą przychodzą do gabinetów lekarskich. Jednakże to stomatologa zazwyczaj obawiają się bardziej i tych wizyt unikają z większą determinacją. Stąd też nagrody dla dzieci stomatologia są kategorią towarów, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem pośród właścicieli i menedżerów gabinetów stomatologicznych. Na prawdę bardzo często wybierane są np bezcukrowe cukierki albo breloczki w kształcie ząbków. Ciekawym pomysłem są też kolorowe pojemniczki na ząbki. Rolę edukacyjną odgrywają kolorowanki, na których przedstawione są zasady dbania o zęby.

Więcej: nagrody dla dzieci stomatologia.

Dodaj komentarz