Obsługa zamówień w sklepie

Gdy mamy własny sklep, należy wybrać dla niego adekwatny sprzęt, który będzie ułatwiał nam sprzedaż i obsługę klientów. Podstawowym narzędziem jaki powinniśmy posiadać jest kasa fiskalna.

Dzięki niej możemy dokumentować obrót towarem na cele rozliczeń z organami podatkowymi, drukować klientom paragony i tak dalej. Jednak kasa to nie wszystko. Nie umożliwi nam ona przyjmować płatności kartami od klientów, ani nie da żadnych bardziej efektownych funkcji. Na szczęście na rynku można znaleźć bardzo ciekawy program sprzedażowy do sklepu. Wybór jest szeroki, niemniej cokolwiek byśmy nie kupili, na pewno zauważymy dość duża poprawę w obsłudze klientów. Tego typu systemy mają już zintegrowane wiele usług, które będą dla nas bardzo pomocne przy sprzedawaniu klientom towaru. Systemy pos mają zintegrowany kontroler płatności elektronicznych, a więc odpowiednią jednostkę sterującą, terminal do obsługi kart zarówno zbliżeniowych jak i zwyczajnych, , a ponadto cały niezbędne oprogramowanie wpisane w komputer.
To jednakże nie wszystkie zalety. Oprogramowanie pos to przede wszystkim wielkie ułatwienie w dokumentacji procesu sprzedaży, a zatem sposobność przedkładania o kilka bardziej przejrzystych i zrozumiałych deklaracji przed organami podatkowymi. Dzięki temu rozliczenia ze skarbówką będą przebiegały o kilka sprawniej i szybciej niż dotychczas. Na 100 procent systemy te umożliwiają utworzenie specjalnych kont dostępowych dla całej obsługi sklepu, jeżeli już zatrudniamy więcej niż jednego kasjera. Program do sprzedaży detalicznej wymaga podania stosownego hasła, które ustalamy osobiście dla każdego pracownika. Dzięki temu wiemy później kto ile sprzedał, jakie sumy pobierał, jakie produkty najczęściej sprzedawał i tak dalej. Nie da się ukryć, że jeżeli już pragnie się mieć przyszłościowy i szybko rozwijający się punkt handlowy, posiadanie systemu pos jest prawie że koniecznością. Czasy kiedy wystarczała sama kasa fiskalna, a klienci płacili jedynie gotówką, już dawno minęły. Tak więc weźmy wszystkie te argumenty pod uwagę i wybierzmy bardzo dobry system sprzedaży dla nas.
Źródło: system zarządzania sprzedażą.

Dodaj komentarz