Pozycjonowanie stron – usługa dla firm

Jedną z metod na lepsze pozycjonowanie stron, czyli zwiększanie pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google, jest dodawanie tych stron do tematycznych katalogów. Katalogi to serwisy, które są zbiorem krótkich ‘wizytówek’ różnych witryn, i na których bezpłatnie lub za niewielką odpłatą można umieścić także swoją. Istnieją także urządzenia do automatycznego katalogowania – wystarczy wpisać w program szablon opisu swojej strony, a ten wrzuci go na możliwie największą liczbę katalogów.

Innym sposobem jest jeszcze wymienianie się linkami. Na czym polega ta metoda? Osoby posiadające strony internetowe na jeden temat, traktują się nawzajem zazwyczaj jako konkurencję – co najmniej tak mogłoby się wydawać osobom patrzącym na taką sytuację z boku. Tymczasem okazuje się, że niemała część z nich wykonuje razem coś na kształt eksperckiej społeczności, która, może z lekkim dystansem, ale jednak – współpracuje w pewnych kwestiach. Może to objawiać się np przez wzajemne udostępnianie nowych treści czy rozpowszechnianie strony w internecie, polecanie się nawzajem czytelnikom, co przynosi korzyści dla obu stron. Takie działania nie tylko świetnie wpływają na linkowanie strony, niemniej jednak też podkreślają rozeznanie twórców w danej dziedzinie i kształtują ich wizerunek jako osób przyjaznych, ze zdrowym podejściem. Wskazuje to również, że jeżeli już sami czegoś nie wiedzą, bądź nie zajmują się jakimś wyjątkiem w swojej gałęzi wiedzy, są w stanie odesłać czytelników do strony kogoś innego kto robi to lepiej, zamiast ukrywać takie fakty. W takich okolicznościach można mówić niejako o wymianie linkami – jedna osoba poleca drugą, ta z kolei w innej sytuacji poleca pierwszą, na czym zyskują oboje.
Oprócz katalogowania i wymiany linków najkorzystniejszym działaniem dla osób pragnących poprawić wyniki swojej strony zgodnie z zasadami SEO, jest zwyczajnie regularne dostarczanie wartościowych treści. Aktualnie roboty wyszukiwarki Google perfekcyjnie potrafią rozpoznać, czy na jakiejś stronie znajdują się merytoryczna, unikalna treść, czy jest to po prostu streszczenie tego, co na innych stronach.
Więcej informacji na stronie: seo sklep dla pozycjonerów dostarczający pakiety linków.

Dodaj komentarz