Rośliny ozdobne

Wspaniale urządzone ogrody przyciągają uwagę i stanowią perfekcyjne miejsce odpoczynku. Ażeby ogród jak najpełniej realizował swoje funkcje, warto wybrać do niego rośliny ozdobne, które sprawdzą się w określonych warunków. Trzeba bowiem pamiętać, że nie wszystkie rośliny równie najlepiej radzą sobie w konkretnych ustaleniach.

Dlatego wybierając krzewy i kwiaty, w każdym momencie sprawdzajmy jakie stanowiska doceniają i jakiej pielęgnacji wymagają. Dla amatorów ogrodnictwa na początku wskazane są gatunki łatwe w uprawie, które nie wymagają dużo sugestie i świetnie radzą sobie na różnorakich glebach, na przykład Kocimiętka.
Przykłady roślin ozdobnych do ogrodu
Jedną z najczęściej wybieranych roślin ogrodowych jest hortensja. Występuje w wielu odmianach, natomiast w szczególności widowiskowa jest Hortensja Vanille fraise, której ładne duże kwiaty są doceniane przez znawców globalnie. Jest to roślina o imponujących wymiarach, która z powodzeniem jest wykorzystywana do żywopłotów, gdyż osiąga niemalże dwa metru wzrostu i gęsto kwitnie. Kwiaty na początek są białe, niemniej jednak wraz z upływem czasu zmieniają zabarwienie na różowe, aż jesienią mają barwę czerwoną. Może być sadzona pojedynczo lub w dziale, przykładowo wzdłuż alejek. Krzewem, który również charakteryzuje się pięknymi kwiatami, jest Budleja trójkolorowa, która nazywana jest motylim krzewem, gdyż przyciąga motyle. W przypadku tej rośliny należy jednakże wybrać odpowiednie miejsce do nasadzenia, gdyż źle znosi silny wiatr. Z tego względu najlepiej wybrać stanowisko zaciszne, osłonięte od wiatru.
Zobacz także: Lagerstroemia.

Dodaj komentarz