Odstraszenie zwierząt leśnych

Wiele ludzi, które prowadzą gospodarstwo rolne lub także mają ogród, zastanawia się, w jaki sposób ze znakomitym skutkiem odstraszyć zwierzynę leśną, która żeruje na uprawach. Skutecznym sposobem jest odstraszacz na bobry, czyli preparat chemiczny, który imituje zapach wilka, który jest naturalnym wrogiem zwierząt leśnych takich jak bobry czy sarny, a równocześnie jest to zapach neutralny dla człowieka.
Sposoby na odstraszanie zwierzyny leśnej – na zwrócić uwagę?
Należy wyjaśnić, że preparaty takie jak odstraszacz na sarny przede wszystkim są produktami bezpiecznymi, które nie wpływają w żaden negatywny sposób na uprawę, a jednocześnie są bezpieczne dla zwierząt oraz ludzi.

Są to także preparaty z atestami, które są biodegradowalne oraz ekologiczne. A przy tym, wykazują się bardzo wysoką skutecznością, a więc w skuteczny sposób zabezpieczają uprawy czy też ogrody przed wizytami zwierząt leśnych, które mogą spowodować ogromne straty. Powinno się wspomnieć także o tym, że repelent na dziki może być stosowany w dwojaki sposób. Taki preparat może być użyty wprost na ziemi, niemniej jednak również można go użyć na palikach ogrodzenia poprzez zastosowanie odpowiednich szmatek czy też gąbek. Warto mieć na uwadze o tym, że z takiego preparatu bardzo chętnie korzystają właściciele gospodarstw rolnych, niemniej jednak także właściciel ogrodów, sadów ty także myśliwi i leśnicy. Jeżeli już zatem mamy problem ze zwierzętami leśnymi, które powodują straty np w naszych uprawach kukurydzy, warto zastosować skuteczny oraz bezpieczny preparat chemiczny, który odstrasza zwierzynę leśną.

Polecamy: odstraszanie dzików.

Dodaj komentarz