Zanieczyszczenie powietrza – jak sprawdzić?

Nie ulega wątpliwości, że warto skorzystać z takich witryn internetowych, gdzie sprawdzimy nie tylko i wyłącznie pogodę na najbliższe dni, niemniej jednak także zanieczyszczenie powietrza w wybranych miejscowościach czy również całych regionach. Warto pamiętać o tym, że dzięki temu będziemy mogli np używać maski filtrujące na zewnątrz, jeśli informacje o stanie zanieczyszczenia będą niepokojące.
Gdzie sprawdzić pogodę a także stan zanieczyszczenia powietrza?
Obecnie dzięki stronom internetowym, mamy szybki a także łatwy dostęp do informacji związanych zarówno z pogodą, ale również ze stopniem zanieczyszczenia powietrza w wybranych miejscowościach przykładowo w dużych miastach.

Warto zdawać sobie sprawę o tym, że jeżeli już interesuje nas, jaki jest smog w Krakowie, to wystarczy że wejdziemy na taką stronę www, zajrzymy na mapę, a następnie sprawdzimy aktualny stan zanieczyszczenia powietrza. Warto pamiętać o tym, że bardzo łatwo odczytać dane z takiej mapy, ponieważ są one sklasyfikowane według standardów. W związku z tym dowiemy się, czy stan zanieczyszczenia powietrza w naszej miejscowości jest bardzo podwyższony, w związku z tym możemy odczuwać bezsporne dolegliwości powiązane na przykład z układem oddechowym. Pamiętajmy o tym, że smog, który w swoim składzie zawiera wiele szkodliwych cząsteczek może powodować liczne schorzenia. Najczęściej pierwszym objawem jest stan przypominający przeziębienie jak również szybko nawracające oraz długo utrzymujące się infekcje, które charakteryzują się np kaszlem spłyconym oddechem czy także niedrożnością górnych dróg oddechowych.

Źródło: pogoda.

Dodaj komentarz