Aktuariusze – usługi

Usługi biura aktuarialnego obejmują w głównej mierze wycenę firmy, niemniej jednak również spółki czy też wartości niematerialnych a także prawnych na przykład takich jak znak towarowy czy również relacje z klientami. Powinno się pamiętać o tym, że wycena aktuarialna wykonywana jest przez licencjonowanych aktuariuszy, którzy posiadają wszechstronną wiedzę w zakresie ekonomii oraz finansów jak również wieloletnią praktykę.
Na czym polega wykonywanie wyceny dla firm?
Głównie są to wyceny, które zalecane są w sytuacjach takich jak toczący się proces cywilnoprawny upadłościowy czy również likwidacyjny.

Dodatkowo, jeżeli chodzi o usługi tj. wycena firmy to z całą pewnością warto ją zlecić o ile planujemy np wydzielenie jakiejś części przedsiębiorstwa. Dotyczy to również zamysłów związanych z wprowadzeniem optymalizacji podatkowej do firmy. Warto mieć na uwadze także o tym, że biura aktuarialne świadczą także usługi w zakresie wyceny rezerw zastosowanych w głównej mierze na świadczenia dla pracowników firmy. Do tych świadczeń możemy zaliczyć w głównej mierze świadczenia medyczne, niemniej jednak również renty różnorodne formy gratyfikacji i pracowników czy także deputaty węglowe. Na uwagę zasługuje także fakt, że biuro aktuarialne świadczy usługi w zakresie opracowywania koncepcji modeli inwestycyjnych. Możemy też liczyć na usługi powiązane z wyceną rezerw, które powinny być przeznaczone przez sprzedawcę na naprawy wynikające z zapewnień na towary. Takie firmy powinny zabezpieczyć się na ewentualność konieczności naprawy czy również konwersji sprzedanego towaru.

Zobacz więcej: wycena aktuarialna.

Dodaj komentarz