Ekskluzywne lane perfumy

Wybór perfum może być dla wielu ludzi skomplikowanym zadaniem. Chcesz odnaleźć zapach, który będzie idealnie pasował do Twojego stylu i charakteru. Poszukujesz czegoś, co będzie Cię odznaczać i doda Ci pewności siebie.

Oto poradnik, który pomoże Ci w wyborze idealnych perfum, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Określ swój styl

Wybór odpowiednich perfum zależy przede wszystkim od Twojego stylu i osobowości. O ile preferujesz eleganckie ubrania, warto zdecydować się na zapachy z nutami drzewnymi, orientalnymi albo skórnymi. Jednak jeśli jesteś fanem sportowego stylu, powinieneś wybrać zapachy z nutami cytrusowymi, morskimi albo zielonymi.

Poznaj kategorie zapachowe

Istnieją cztery podstawowe kategorie zapachowe: kwiatowe, orientalne, drzewne i fougere (zielone). Każda z rodzaju składa się z nut zapachowych, które odpowiadają za charakterystyczne elementy zapachu. Należy wnikliwie zapoznać się z każdą z działu, ażeby wybrać zapach, który najbardziej nam odpowiada.

Wybierz nuty zapachowe

Nuty zapachowe to kolejny ważny element, który wpływa na wybór perfum. Mogą być podzielone na trzy grupy: górne, środkowe i dolne. Nuta górna to 1-szy zapach, który wyczuwalny jest po rozpyleniu perfum. Jest to zapach lekki i trwający krótko. Nuta środkowa to podstawowy zapach, który utrzymuje się przez kilka godzin. Nuta dolna to zapach, który utrzymuje się przez długi okres czasu i daje trwałość zapachowi.

Wybierz perfumy na różnorakie okazje

Warto zwrócić uwagę na to, na jaką okazję planujemy nosić perfumy. Na co dzień warto wybierać mało ważące zapachy, które nie będą zbyt intensywne i nieprzyjemne dla otoczenia. Na wieczorne wyjścia możemy zdecydować się na cięższe zapachy, które dodadzą nam elegancji i wyjątkowości.

Testuj perfumy

Ostatecznym krokiem w wyborze perfum jest testowanie. Warto przetestować kilka zapachów, ażeby wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. W sklepach z perfumami dostępne są próbki perfum, dzięki czemu można wybrać zapach, który będzie doskonale pasował do naszej osobowości.

Źródło: https://montowniazapachu.pl

Dodaj komentarz